Sloboda Roberta Fica

Autor: Martin Masaryk | 25.4.2007 o 18:12 | Karma článku: 6,30 | Prečítané:  970x

Po roku 1989 sme začali Slobodu rozmienať na drobné. Začali sme hovoriť o slobode tlače, o slobode vierovyznania o slobode pohybu... Samotnú Slobodu sme pritom chápali ako základný postulát. Ako axiómu, ktorá časom stratila svoje obrysy a nebadane sa stala súčasťou nás samotných.  To je stav, ktorý platí dnes. Bude tomu tak zajtra? 

Robert Fico je dietaťom doby, v ktorej vyrastal. Ako ostatní, jemu podobní, ani on nedokáže pochopiť, čo Sloboda pre človeka znamená. Nerozumie jej. A má z nej strach.

Robert Fico povedal, že si v 89. nič nevšimol. Mal pravdu. V 89. sa prakticky nič neudialo. Prišlo k formálnej zmene režimu. Sloboda však nezačala v žilách ľudí prúdiť z jedného dňa na druhý. Prichádzalo k tomu postupne. V tichosti.

Robert Fico bol v Mečiarovej ére bezvýznamný, prakticky lokálny politik. Človek, ktorý proti ničomu nevystupoval a hlavne, človek, ktorý nemal strach. Bol entitou žijúcou v systéme, ktorý sa nápadne ponášal na ten - jeho.

Situácia sa začala meniť v roku 1998. Mečiar odišiel. S ním aj posledný kúsok istoty, ktorý Robertovi Ficovi ostal.  A on sa začal brániť.

Vystúpil z bezvýznamnej partaje a založil si svoju vlastnú. Spôsobom, akým komunikoval s ľudmi, sa vrátil do starých dobrých čias. Do tých čias vrátil aj svojich poslucháčov. A oni ho odmenili. Dnes je tento pán predseda vlády. S mohutnou podporou v chrbte sa konečne cíti dostatočnbe silný na to, aby zúčtoval s tým, čo ho v predošlých rokoch ohrozovalo.

Sloboda Roberta Fica je postavená na obmedzovaní slobody ostatných.

Predseda vlády, Robert Fico, je nebezpečný človek. Je to politický dinosaurus. Prežitok v prítomnosti. Blud, ktorý sa nám dnes snaží vtlačiť otlačok toho, čo tu bolo včera.   
 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Nemecký tím zachránil najmenej pravdepodobný darca. Diktátor

Nemecký hokejový tím zachránil líbyjský diktátor pred krachom.

PLUS

Civilizovaná divočina. Na severe Slovenska to záhadne funguje

Oravská Polhora pôsobí ako vymyslená.


Už ste čítali?